دریافت جایزه و بونوس رایگان شروع بازی و ثبت نام

بررسی تیم فوتبال آمریکا، رقیب ایران در مسابقات جام جهانی 2022

تیم ملی فوتبال مردان ایالات متحده آمریکا معروف به «تیم یواس‌ای[۱]» (به انگلیسی: Team-USA) تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایالات متحده آمریکا می‌باشد. این تیم زیر نظر فدراسیون فوتبال آمریکا قرار دارد و بهترین رتبه‌ای که در رده‌بندی فیفا بدست آورده مقام چهارم بوده می باشد . این تیم در ۱۰ دوره جام‌جهانی حضور داشته که نخستین دورهٔ آن در جام جهانی ۱۹۳۰ بوده می باشد . این تیم از جام جهانی ۱۹۹۰ تا جام جهانی ۲۰۱۴ به صورت پیوسته در پیکارهای جام جهانی حضور داشته می باشد . همچنین تیم ملی این کشور یک بار در پانزدهمین دوره جام جهانی در جام جهانی ۱۹۹۴ میزبانی این مسابقات را بر عهده داشته می باشد . پایهٔ تیم ملی فوتبال آمریکا لیگ برتر فوتبال ایالات متحده آمریکا می‌باشد. در ادامه با مقاله بررسی تیم فوتبال آمریکا، رقیب ایران در مسابقات جام جهانی 2022 همراه ما باشید.

تیم فوتبال آمریکا در جام جهانی ۲۰۱۰

تیم ملی فوتبال مردان آمریکا در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ حضور، و با تیم‌های انگلیس، الجزایر، و اسلونی هم‌گروه بود. این تیم با ۵ امتیاز، صدرنشین گروه خود شد و به دور دوم بازی‌ها راه یافت. در دور یک‌هشتم نهایی، با نتیجه ۲-۱ به تیم ملی فوتبال غنا پس از ۱۲۰ دقیقه بازی را واگذار کرد.

در صورت برنده شدن در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۰، اعضای تیم ملی آمریکا قول دریافت مبلغ ۲۰ میلیون دلار را داشتند.

تیم فوتبال آمریکا در جام جهانی ۲۰۱۴

تیم هاورد سنگربان زبده تیم امریکا که در بازی نهایی در برابر بلژیک بارها خطر مهاجمان بلژیکی را دفع کرد.
با انتخاب شدن یورگن کلینزمان (مربی آلمان در جام جهانی ۲۰۰۶) به عنوان سرمربی، تیم آمریکا از همان آغاز دچار تغییرات اساسی شد. کلینسمان شرط مربیگری خود را یک قرارداد تا سال ۲۰۱۸ و تام الاختیار بودنش در تمام تصمیمات عنوان کرده بود. فدراسیون نیز با این تصمیم موافقت کرد. و در نتیجه او دست به تغییراتی زد که در وهله اول با ناخرسندی عمومی و رسانه‌ها مواجه گشت، از جمله حذف بازیکنان کهنه کار همانند کارلوس بوکانگرا و لندون داناون از تیم ملی و دعوت بازیکنان بدون سابقه بازی ملی به اردوی تمرینات. او که با مربیان تیم ملی آلمان روابط نزدیکی داشت بازیکنان دو ملیتی (متولد آمریکا و مقیم آلمان یا بر عکس) را که در فهرست تیم ملی زیر ۲۱ سال آلمان قرار داشتند را به آمریکا دعوت کرد. به‌طور نمونه می‌توان به جولیان گرین اشاره داشت که با داشتن سن ۱۹ سال در بایرن مونیخ بازی می‌کرد.

این تصمیم کلینسمان در بازی‌های گروهی نتیجه داد. آمریکا که در گروه هفتم (که به «گروه مرگ» شهرت یافت) قرار گرفته بود با تیم‌های ملی پرتغال، آلمان، و غنا همگروه شد. در بازی اول تیم آمریکا با اتکا به قدرت بدنی و سود جستن از شرایط مطلوب و نتایج نزدیک چندین ماه تمرینات سنگین و مداوم در برزیل و اردوی تیم ملی توانست غنا را با نتیجه ۲-۱ شکست دهد.

تیم پرتغال که در بازی اول خود شکست سنگینی (۴-۰) از آلمان خورده بود در بازی دوم در صدد گرفتن سه امتیاز خود با نمایش گذاشتن یک بازی تهاجمی برآمد. اما کلینسمان با انبوه‌سازی خط میانی این فرصت را به آن‌ها نداد و بازی با وجود تلاش فراوان کریستین رونالدو (ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید) با نتیجه ۲-۲ خاتمه یافت. در بازی سوم آمریکا در لاک دفاعی فرو رفت تا مانع یا کمینه‌سازی صدمات سنگین خط حمله تیم ملی آلمان شود. و از همینجا بود که بازی فقط با یک گل به سود آلمان با تمام رسید. به این ترتیب آمریکا به عنوان نماینده دوم گروه (پس از آلمان) و با داشتن ۴ امتیاز به مرحله دوم صعود داشت و غنا و پرتغال حذف شدند.

در مرحله یک هشتم نهایی، آمریکا به مصاف بلژیک رفت و در یک بازی طاقت فرسا پس از ۱۲۰ دقیقه با وجود تلاش خارق العاده و می باشد ثنایی تیم هاورد ،امریکا سرانجام با نتیجه ۲–۱ مغلوب ستارگان بلژیک شد. تک گل زیبای آمریکا در وقت اضافه توسط جولیان گرین نوزده ساله به ثمر رسید و نشان داد که مربی آلمانی تیم آمریکا در دعوتش به تیم ملی تصمیم درستی گرفته‌می باشد .

بر خلاف جام‌های قبلی این بار در برزیل برای نخستین بار بازی‌های تیم ملی آمریکا در شبکه‌های آمریکا پوشش وسیع داده شدند و تعداد بسیار بیشتری از مردم در سطح شهرهای آمریکا بازی‌های جام جهانی را دنبال کردند که این خود یک پیروزی بزرگ برای فدراسیون فوتبال آمریکا محسوب می‌شد.

تیم فوتبال آمریکا در جام جهانی ۲۰۱۸

در همان بینابین بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۴، سرمربی تیم یورگن کلینزمان به دلیل انتخاب و ترکیباتی که به کار برد مخالفان زیادی پیدا کرد. اعتقاد او بر این بود که آمریکا امکان راه یافتن به نیمه نهایی را ندارد و لذا صلاح بر این می باشد که بازیکنان جوان و تازه‌کار را به تیم ملی فراخوانده و به آن‌ها تجربه ارزشمند حضور در جام جهانی را داد. به‌طور نمونه لندون داناون ملی پوش کهنه کار یکی از کسانی بود که از این تصمیمات سرمربی علناً ناراضی بود. کلینزمان معتقد بود که تیم آمریکا باید از ریشه و پایه با یک ترکیب کاملاً جدید آغاز به کار کند و جلو جلو سخن از کار درازمدت برای جام بعدی میگفت درصورتی‌که هنوز آمریکا از جام حذف نشده بود.

این وضع کماکان ادامه یافت و پس از یک سری نتایج ضعیف در سال بعد و به نتیجه نرسیدن کوتاه مدت سیمی باشد جوانگرایی وسیع او در تیم، و با انباشته شدن مخالفان و حمله‌های شدید و مکرر مطبوعات به وی سرانجام فدراسیون او را برکنار داشت و سرمربی و کادر جدیدی جایگزین گروه کلینزمان کرد. اما تغییرات مربیان جدید در بازگرداندن ملی پوشان قدیمی کارگر نیفتاد و آمریکا در مراحل مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ حذف شد که خشم سراسری محافل ورزشی کشور را برانگیخت و درخومی باشد می باشد عفای رئیس فدراسیون آمریکا قویاً مطالبه گردید. کشمکش‌های درون فدراسیون و جبهه گیری‌های سیاسی کماکان تا امروز ادامه دارد و در رسانه‌ها و محافل آمریکا سیمی باشد ‌های فدراسیون مورد انتقاد می‌باشد. از جمله سیمی باشد ‌های مورد حمله و بحث در رسانه‌ها سیستم ضعیف باشگاهی کشور و عدم توانایی تولید و نگهداری می باشد عدادهای درخشان و جدید می‌باشد.

چرا مردم آمریکا علاقه زیادی به فوتبال ندارند؟

فوتبال در آمریکا ورزش محبوبی نیست. بیشتر می باشد عدادهایی که برای بازیکنان/مربیان بزرگ فوتبال ایجاد می شود به فوتبال ، بسکتبال ، بیس بال و هاکی کشیده می شود

تیم فوتبال آمریکا، رتبه سوم قاره آمریکای شمالی با 25 امتیاز از 14 مسابقه

آمریکا در گروه هشت تیمی رقابت‌های آمریکای شمالی درنهایت توانست به رتبه سوم دست پیدا کند. این تیم طی 14 مسابقه به هفت پیروزی و چهار تساوی دست پیدا داشت و متحمل سه شکست شد تا در پایان به‌عنوان تیم سوم به‌صورت مستقیم جواز صعود به رقابت‌های جام جهانی را کسب کند (در این گروه سه تیم به‌صورت مستقیم به جام جهانی راه پیدا کردند و تیم چهارم هم به پلی‌آف رفته می باشد ). سه شکست تیم ملی آمریکا در مصاف با پاناما، کانادا و کمی باشد اریکا رقم خورده می باشد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازی انفجار سیب بت sibbet بت 90 تک بت بدون فیلتر تخته نرد شرطی وین بت بت 365 تک بت تهران بت معتبرترین سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار معتبر بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار سئو و بهینه سازی فروش بکلینک طراحی سایت اصفهان چیتا بت سایت شرط بندی چیتا بت چیتا بت فارسی