دریافت جایزه و بونوس رایگان شروع بازی و ثبت نام

معرفی باشگاه و بازیکنان تیم فوتبال اورتون

باشگاه فوتبال اورتون (به انگلیسی: Everton Football Club) یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال در لیگ برتر انگلستان میباشد که در شهر لیورپول در کشور انگلستان قرار دارد. از زمان تأسیس لیگ فوتبال، اورتون با ۱۱۶ فصل حضور، رکورد دار بیشترین حضور در بالاترین سطح فوتبال انگلستان است؛ آن‌ها فقط چهار فصل (۳۱–۱۹۳۰، ۵۲–۱۹۵۱، ۵۳–۱۹۵۲ و ۵۴–۱۹۵۳) از حضور در سطح اول فوتبال انگلیس بازماندند. این باشگاه سابقه ۹ عنوان قهرمانی لیگ انگلستان، ۵ قهرمانی جام حذفی فوتبال انگلستان و یک قهرمانی جام برندگان جام اروپا را در کارنامه دارد.

اورتون در سال ۱۸۷۸ بنا نهاده شد؛ این باشگاه یکی از اعضای مؤسس لیگ فوتبال در سال ۱۸۸۸ بود و دو فصل بعد، نخستین عنوان قهرمانی خود در رقابت‌های لیگ را به دست آورد. بعد از کسب چهار عنوان قهرمانی لیگ و دو قهرمانی جام حذفی، با فرارسیدن جنگ جهانی دوم و خرابی‌های بعد از آن، باشگاه تا دهه ۱۹۶۰ یک دوره سکون را گذراند؛ عصر موفقیت‌های اورتون از اواسط دهه ۱۹۸۰ دوباره آغاز شد؛ جایی که آن‌ها موفق به کسب دو عنوان قهرمانی لیگ، یک قهرمانی جام حذفی و قهرمانی جام برندگان جام اروپا شدند. آخرین عنوان قهرمانی مهم باشگاه، به پیروزی در فینال جام حذفی فوتبال انگلستان ۱۹۹۵ مقابل منچستر یونایتد و قهرمانی جام حذفی فوتبال انگلستان بر می‌گردد.

گودیسون پارک، ورزشگاه اختصاصی تیم اورتون
از سال ۱۸۹۲، اورتون بازی‌های خانگی‌اش را در ورزشگاه گودیسون پارک برگزار می‌کند؛ این اقدام پس از آن صورت گرفت که باشگاه درگیر اختلافات شدید در پرداخت اجاره ورزشگاه آنفیلد با مالک این ورزشگاه شد. اورتون رقابت دیرینه و شدیدی را با تیم لیورپول دارد؛ رقابت میان این دو تیم دربی مرسی‌ساید نامیده می‌شود. لباس اول تیم اورتون شامل پیراهن آبی ارغوانی به همراه شورت و جوراب سفید است.

ویژگی های اصلی اورتون

نام باشگاه: باشگاه فوتبال اورتون

مخفف نام باشگاه:

لقب باشگاه:

تافی ها (نوعی شکلات)
آبی ها
تاریخ تاسیس: 1878

ورزشگاه خانگی: استادیوم گودیسون پارک

شهر: لیورپول

کشور: انگلستان

مالکیت: فرهای مشیری (ایرانی)

لیگ: لیگ برتر انگلیس

افتخارات:

۹ قهرمانی در لیگ برتر انگلیس
1 قهرمانی در لیگ یک انگلستان
۵ قهرمانی در FA Cup (جام حذفی انگلیس)
9 قهرمانی در جام خیریه
یک قهرمانی در سوپر کاپ انگلیس
یک قهرمانی در جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۸۵
سایر توضیحات:

باشگاه اورتون از باشگاه های فوتبال قدیمی انگلستان محسوب می شود و تیم بزرگی همچون لیورپول انشعابی از تیم اورتون بوده است. اورتون قبلا در استادیوم آنفیلد بازی های خانگی خود را انجام می داد اما از سال ۱۹۸۲ استادیوم گودیسون پارک در والتون لیورپول میزبان بازی های خانگی اورتون است.

به هواداران اورتون؛ اورتونی ها می گویند.

رقیب سنتی اورتون بدون شک تیم فوتبال لیورپول است و بازی بین این دو تیم به دربی مرسی ساید معروف شده است.

باشگاه فوتبال اورتون یک کمپانی با مسئولیت محدود است که اعضای هیات مدیره آن را سهامداران اصلی تعیین می کنند. در سال ۲۰۱۶ فرهاد مشیری ۴۹٫۹% سهام اورتون را خریداری کرد و در ادامه و تا سال ۲۰۱۸ موفق شد سهام خود را به ۶۸٫۶% افزایش دهد.

تا سال ۲۰۱۸ فرهاد مشیری ۱۷۶۴۵ سهم از باشگاه اورتون را از آن خود کرده است و ۴۲۵۶ سهم باقیمانده از کل سهام باشگاه اورتون نیز به بیل کن رایت رئیس باشگاه اورتون تعلق دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازی انفجار سیب بت sibbet بت 90 تک بت بدون فیلتر تخته نرد شرطی وین بت بت 365 تک بت تهران بت معتبرترین سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار معتبر بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار سئو و بهینه سازی فروش بکلینک طراحی سایت اصفهان چیتا بت سایت شرط بندی چیتا بت چیتا بت فارسی